Ofislerin, restoranların, mağazaların, bankaların, hastanelerin ve diğer ticari ve sosyal mekânların döşenmesindeki temel konu doğru ve estetik bir çevre yaratırken aynı zamanda ilk görünümünü koruma, kolay bakım olanağı gibi değişken fonksiyonel ihtiyaçlara cevap vermektir.

Yer döşemeleri bu denklemin önemli bir parçasıdır. Normal olarak seçim halıdır. Çünkü halı diğer yer döşemelerine kıyasla mükemmel bir avantaj kombinasyonu sunar. Ticari uygulamalar için geliştirilen “kontrat” (taahhüt) halısı yüzeyleri mükemmel dayanıklılık ve kolay bakım olanaklarını hemen hemen sınırsız tasarım seçeneği ile birleştirir.

Bugün, kontrat halıları bir yüksek teknoloji ürünüdür. Elyaf teknolojisi ve halı üretim tekniklerindeki önemli ilerlemeler halının tam anlamıyla kullanıcı ihtiyacına uygun olarak üretilmesine olanak tanır. Bu seviyedeki bir ürün sofistikasyonu özellikle halı seçimi sürecini önemli kılar. Optimum performansa ulaşmak için, havı (halının taban üzerindeki iplikli kısmı) meydana getiren elyaf ve halı konstrüksiyonunun ikisi de kullanım amacına özenle eşlenmelidir.

Satın alma kararını verecek kişi bir iç mimar, yer döşemeleri uzmanı ve ya bir dekoratörden profesyonel tavsiye almalıdır. Bununla birlikte, temel planlamada dikkat edilecek konularda genel bir bilgiye sahip olmak oldukça yararlıdır. 

  • KARO HALI SEÇİM & BAKIM KLAVUZU İÇİN  TIKLAYINIZ.